PZW Koło Kluczbork
WIOSENNE ZARYBIANIE 2018 cd.!
czwartek, 26 kwietnia 2018 13:37

Wiosenny szczupak !

Już po raz IV tej wiosny a dokładnie 25 kwietnia br. Członkowie Zarząd Koła PZW w Kluczborku wraz z inspektorem zarybieniowym oraz Członkiem Komisji Rewizyjnej dokonali dorybienia „grubym” szczupakiem zbiornika Kluczbork w Ligocie Górnej. Na „zalew” wpuszczono 200 kg szczupaka w przedziale od 40-70 cm. wśród których znajdowało się kilka okazów powyżej 90 cm.  Tym samym wychodzimy naprzeciw wszystkim spinningistom z naszego koła mając nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania i marzenia o złowieniu rekordowej ryby na miejscowym akwenie.  Szczupaka zakupiono ze środków Okręgu PZW Opole zgodnie z operatem rybackim na zbiornik Kluczbork. Jako Zarząd Koła liczymy, że  wszystkie wiosenne zarybienia podniosą atrakcyjność naszych zbiorników i przyciągną wielu wędkarzy - tych czynnych jak również tych niezdecydowanych. Powoli kończymy „wiosenne zarybianie 2018” chcielibyśmy je zakończyć dorybieniem, szczupakiem zbiornika „Dąbrowniak” w Lasowicach Małych i „Cegielnia” w Ligocie Dolnej. W tej sprawie Zarząd Koła prowadzi rozmowy z Zarządem Okręgu PZW w Opolu i Dyrektorem Biura Okręgu.

Dziękuję kolegom obecnym przy zarybianiu za zaangażowanie i włożony wkład pracy.

Prezes  Koła

Jacek Łuszczek

 


 
wiosenne zarybianie 2018 cd.!
piątek, 20 kwietnia 2018 08:40

WIOSENNE   ZARYBIANIE   2018 cd.!

Chciałbym poinformować wszystkich wędkarzy naszego  koła, że  w dniu 19 kwietnia br. członkowie zarządu  dokonali dorybienia linem zbiorników: Kluczbork, „Dąbrowniak” w Lasowicach Małych i „Cegielnia” w Ligocie Dolnej . Ogółem do zbiorników  wpuszczono 600 kg lina ( po 200 kg na każdy ), przy czym 400 kg zakupiono ze środków koła natomiast 200 kg ze środków Okręgu PZW Opole, zgodnie z operatem rybackim na zbiornik Kluczbork. Jest to III tura wiosennego dorybienia naszych zbiorników, wcześniej zostały wpuszczone amury i sandacze. Jednocześnie informuję wszystkie koleżanki i kolegów, że w związku z zarybieniem wyżej wymienionych zbiorników możemy spodziewać się kontroli Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej.

Przypominam, że wymiar ochronny amura na wodach Okręgu PZW Opole wynosi 40 cm.

Prezes  Koła

Jacek Łuszczek


 
CZYN NA ZBIORNIKU KLUCZBORK !
środa, 18 kwietnia 2018 08:16

W dniu 16 kwietnia 2018 roku Zarząd oraz Członkowie naszego Koła  przeprowadzi czyn społeczny na zbiorniku Kluczbork w Ligocie Górnej, gdzie przy użyciu sprzętu pływającego zostały wyłożone krześliska sandaczowe. Zadaniem tego rodzaju sztucznych tarlisk (krześlisk) jest stworzenie optymalnego podłoża do złożenia ikry i odbycia tarła sandacza. Krześliska pozostają w wodzie na stałe, czyli do pełnej "biodegradacji" i zostały wykonane z materiału naturalnego odpornego na gnicie tj. gałęzi świerkowych.
Po spełnieniu swojej podstawowej roli ryby innych gatunków nadal będą je wykorzystywać jako miejsca  schronienia i ostoi.
Prace na zbiorniku nadzorował Wiceprezes Koła Jan Czarny. Wyrażamy podziękowanie dla kolegów uczestniczących w pracach  oraz udostępniających własny sprzęt i materiały do przeprowadzenia tej akcji, która z pewnością przyczyni się  do zwiększenia populacji sandacza na „zalewie” w  Kluczborku.

Prezes Koła

Jacek Łuszczek

 


 
WIOSENNE ZARYBIANIE 2018 cd. !
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 16:40

Zarząd Koła PZW w Kluczborku informuje, że w dniu 11 kwietnia br.  na zbiornik w Kluczborku został wpuszczony narybek sandacza w ilości 161 kg. Jest to kolejne i nie ostatnie zarybienie zbiorników należących i gospodarowanych przez nasze Koło. Chciałbym zauważyć, że starania o zarybienie sandaczem podjął wcześniejszy zarząd w 2017 roku, jednak dopiero teraz udało się to zrealizować dzięki dobrej współpracy z Dyrektorem Biura Okręgu Panem Jakubem Roszukiem i Prezydium Zarządu Okręgu PZW Opole.  W celu zwiększenia populacji tego atrakcyjnie wędkarsko drapieżnika na „zalewie” w Kluczborku, zarząd koła w porozumieniu                   z ichtiologiem okręgu podjął decyzje o ustawieniu na zbiorniku krześlisk sandaczowych.  Planowany termin rozstawiania krześlisk to 16 kwietnia 2018 roku.

Dziękuję wszystkim osobom uczestniczącym w akcji zarybiania.

Prezes Koła

Jacek Łuszczek 
WIOSENNE ZARYBIANIE 2018!
środa, 11 kwietnia 2018 15:07

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kluczborskich wędkarzy jak również realizując przyjęty na Walnym Zgromadzeniu Członków Koła PZW w Kluczborku plan pracy, nowy Zarząd Koła w dniu 6 kwietnia br. dokonał pierwszego zarybienia użytkowanych akwenów. Ogółem do zbiorników „Dąbrowniak” w Lasowicach Małych i „Cegielnia” w Ligocie Dolnej wpuszczono 400 kg amura. Jest to pierwsza tura planowego - wiosennego zarybienia naszych zbiorników ze środków Koła w Kluczborku. Zarybienie przeprowadzili członkowie zarządu, członkowie koła z pomocą i pod nadzorem Komisji Rewizyjnej.  Wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie składam podziękowania za włożony wkład pracy.

Życząc sukcesów wędkarskich przypominam koleżankom i kolegom, że wymiar ochronny amura na wodach Okręgu PZW Opole wynosi 40 cm.

Prezes  Koła

Jacek Łuszczek


 


Strona 10 z 68
free pokerfree poker

Zaloguj!

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości