PZW Koło Kluczbork
Zawody Mistrzostwa Koła.
poniedziałek, 07 maja 2018 15:13

Zarząd Koła PZW w Kluczborku informuję, że zgodnie z przyjętym kalendarzem imprez sportowych na 2018 r.organizuje w dniu 20.05.2018 r. Spławikowe Mistrzostwa Koła w kategorii senior (kobiety, mężczyźni), U-25, U-20, U-15 (kadeci), +55, na które zaprasza wszystkich chętnych członków Koła PZW Kluczbork.

Zawody zostaną rozegrane na "Zbiorniku "Kluczbork" (od strony lasu), zgodnie z obowiązującymi Zasadami Sportu Wędkarskiego w PZW. Zbiórka zawodników i otwarcie zawodów na Stanicy Wędkarskiej w Ligocie Górnej w biurze zawodników godz 5.00.

Zapisy w biurze Koła PZW  "Rybaczówka" (w godzinach urzędowania skarbnika) oraz w sklepie wędkarskim "MiG" ul. Ligonia do dnia 16.05.2018 (włącznie). Przy nazwisku prosimy o wpisanie wieku.

Organizator przypomina o obowiązującej długości siatki do przetrzymywania ryb min. 3,5 m. Zawodnika w wieku do 18 lat obowiązuje pisemna zgoda prawnego opiekuna dołączona do zgłoszenia oraz obecność opiekuna w czasie trwania zawodów.

Program Zawodów:

5.00 - zbiórka na Stanicy Wędkarskiej.

5.30 - losowanie stanowisk

5.45 - dojście do stanowisk

6.00 -  1 sygnał wejście na stanowiska

6.15 -  2 sygnał - 5 minut do kontroli zanęt

7.50 -  3 sygnał - nęcenie zanętą ciężką

8.00 -  4 sygnał - rozpoczęcie łowienia

10.55  - 5 sygnał - dla (U-15) 5 minut do zakończenia łowienia

11.00 - 6 sygnał - dla (U-15) zakończenie łowienia

11.55 - 5 sygnał - 5 minut do  zakończenia łowienia

12.00 - 6 sygnał - zakończenie łowienia

13.00 - wspólny posiłek na Stanicy Wędkarskiej Ligota Górna.

13.30 - ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów.

Przypominamy ,że zawodnik może zostać zdyskwalifikowany za wstawienie się na zawody w niepełnej dyspozycji psychofizycznej lub używania w czasie zawodów środków zmniejszających te dyspozycję.

Sędzia Główny zawodów kol. Marek Gąszczak.

 

Zarząd Koła.

 
KOMUNIKAT !
piątek, 04 maja 2018 12:34

W związku z prowadzonymi pracami porządkowymi oraz planowanymi zawodami rangi Mistrzostw Okręgu i Koła w różnych dyscyplinach wędkarskich, Zarząd Koła PZW w Kluczborku prosi o natychmiastowe usunięcie łodzi i pozostawionego sprzętu (opony, podkłady drewniane i betonowe) ze Stanicy Wędkarskiej w Ligocie Górnej. Jednocześnie informujemy, że na Stanicy Wędkarskiej zostały wymienione zamki z uwagi na uszkodzenie. Osoby, które pozostawiły sprzęt na  Stanicy proszone  są o kontakt z Wiceprezesem Janem Czarnym tel. 77 418 51 72 lub Członkiem Zarządu Waldemarem Fiech Tel. 694 085 469 w celu otworzenia Stanicy i wydania wodzi.

Osoby chętne do korzystania z portu prosimy o coroczne zgłoszenie (przed sezonem) tego faktu Skarbnikowi Koła Mieczysławowi Rabiega tel. 695 954 526 celem uzyskania zgody.

Wędkarzom korzystającym z miejsc cumowania łodzi na zbiorniku Kluczbork przypominamy o zakazie stosowania w porcie opon i palet, zaleca się stosowanie mat gumowych (wymogi ochrony środowiska).

Zarząd Koła PZW

w  Kluczborku

 
Komunikat
wtorek, 17 kwietnia 2018 17:22

Zarząd Koła PZW w Kluczborku informuje, że w miesiącach Maj i Czerwiec 2018 roku składki członkowskie będą przyjmowane w następujące dni tygodnia:

  • Środa w godzinach 17-19
  • Sobota w godzinach 14-16


W szczególnych przypadkach jest możliwość opłacenia składek w inne dni po wcześniejszym uzgodnieniu ze skarbnikiem (tel. kontaktowy 664 152 692).
Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że po 30 kwietnia do składki członkowskiej doliczana jest opłata za wpisowe.
Skarbnik koła
Mieczysław Rabiega
 
CZYN NA ZBIORNIKU KLUCZBORK I STAWIE KOŚCIUSZKI.
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:03

W dniach 24 i 27 kwietnia  2018r. członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej  naszego Koła przeprowadzi czyny dokonując skoszenia trawy na „Stanicy Wędkarskiej” w Ligocie Górnej, usunięcia śmieci ( zużytych opon i palet ) w miejscu cumowania łodzi wędkarskich członków PZW w Kluczborku. Wykorzystując niski poziom wody na stawie Kościuszki, (który spowodowany był koniecznością montażu pompy fontanny) dokonano wygrabienia i wyczyszczenia brzegów stawu z butelek, puszek, reklamówek i zatopionych gałęzi oraz skoszenia trawy na grobli. W trakcie czynu wywieziono dwie duże przyczepy samochodowe i kilka worków odpadów co potwierdza, że użytkownicy w/w zbiorników nie myślą o czystości środowiska tylko o własnej wygodzie - przykre ale prawdziwe. Prace na zbiorniku Kluczbork wykonywał i nadzorował członek Zarządu Waldemar Fiech wspólnie z członkiem KR Ryszardem Chlipałą. Wszystkim kolegom uczestniczącym w pracach porządkowych oraz udostępniających sprzęt pomocny przy sprzątaniu składam podziękowania.

 


 
WIOSENNE ZARYBIANIE 2018 cd.!
czwartek, 26 kwietnia 2018 13:37

Wiosenny szczupak !

Już po raz IV tej wiosny a dokładnie 25 kwietnia br. Członkowie Zarząd Koła PZW w Kluczborku wraz z inspektorem zarybieniowym oraz Członkiem Komisji Rewizyjnej dokonali dorybienia „grubym” szczupakiem zbiornika Kluczbork w Ligocie Górnej. Na „zalew” wpuszczono 200 kg szczupaka w przedziale od 40-70 cm. wśród których znajdowało się kilka okazów powyżej 90 cm.  Tym samym wychodzimy naprzeciw wszystkim spinningistom z naszego koła mając nadzieję, że spełniliśmy ich oczekiwania i marzenia o złowieniu rekordowej ryby na miejscowym akwenie.  Szczupaka zakupiono ze środków Okręgu PZW Opole zgodnie z operatem rybackim na zbiornik Kluczbork. Jako Zarząd Koła liczymy, że  wszystkie wiosenne zarybienia podniosą atrakcyjność naszych zbiorników i przyciągną wielu wędkarzy - tych czynnych jak również tych niezdecydowanych. Powoli kończymy „wiosenne zarybianie 2018” chcielibyśmy je zakończyć dorybieniem, szczupakiem zbiornika „Dąbrowniak” w Lasowicach Małych i „Cegielnia” w Ligocie Dolnej. W tej sprawie Zarząd Koła prowadzi rozmowy z Zarządem Okręgu PZW w Opolu i Dyrektorem Biura Okręgu.

Dziękuję kolegom obecnym przy zarybianiu za zaangażowanie i włożony wkład pracy.

Prezes  Koła

Jacek Łuszczek

 


 


Strona 9 z 67
free pokerfree poker

Zaloguj!

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości